Esmu Silvijas Veinoldes meita. Mana mamma pavadīja savus pēdējos divus dzīves mēnešus (08.07.21. - 09.09.21.) ĢAC "Dzeguzīte", Iršos. Šis nebija vieglākais laiks ne mammas, ne mūsu ģimenes dzīvē.

Nu jau mamma ir viņā saulē vairāk kā mēnesi, tāpēc, ar nelielu laika atkāpi vēlos uzrakstīt šo pateicības vēstuli visiem Iršu aprūpes nama darbiniekiem, kas, darot savu darbu, šos 2 mēnešus padarīja iespējamākajā veidā vieglākus un cilvēka cieņpilnus.
Ievietot tuvu cilvēku aprūpes iestādē ir ļoti grūts lēmums. Sevišķi, ja sabiedrībā ap tām virmo ne pārāk pozitīva aura. Mana pieredze ir tieši pretēja jau no pirmās telefona sarunas ar ĢAC vadītāju Gaļinu Kraukli, kas tajā brīdī atradās atvaļinājumā, bet bija gatava par 100% pieslēgties darbam. Tik skaidru un izsmeļošu informāciju par nepieciešamajiem dokumentiem un kārtojamām formalitātēm nebiju sen saņēmusi nekur. Tika atrasts ātrākais un vienkāršākais veids, lai mammu no Madonas slimnīcas pārvestu uz "Dzeguzīti". Ierodoties Iršos, mūs sagaidīja vadītāja kopā ar sociālo darbinieci Initu Bērzkalnu. Tie bija Jurģi, sāpīgi un smagi, īpaši mammas bezpalīdzīgā veselības stāvokļa dēļ. Tomēr, šeit esošie cilvēki ar savu profesionālo un iejūtīgo attieksmi, šo brīdi padarīja daudz vieglāku.
Turpmākos 2 mēnešus ikdienā redzēju, kā aprūpes darbinieki rūpējas par saviem klientiem, redzēju, cik garšīgas maltītes tiek gatavotas, kā palīdzība tiek sniegta tiem, kas paši par sevi nevar pilnībā parūpēties, redzēju, kā ar katru  vienu aprūpē esošo tiek runāts, tiek sniegta palīdzība. Man šķiet, ka katrs, kas dzīvo "Dzeguzītē" ir lielas, draudzīgas ģimenes loceklis.
Domāju, ka visi, kas strādā šajā aprūpes namā ir ļoti atbildīgi un savu darbu mīloši cilvēki, jo savādāk šeit strādāt nav iespējams. Sirds siltums, atsaucība, iejūtība, pretimnākšana ir neaptverami.
Initas Bērzkalnas ikdienas komunikācija, informācijas nodošana, situācijas kontrolēšana un aprakstīšana gan telefona sarunās, gan sarakstē ir nenovērtējama.
Neizdegt, darot tik smagu un ļoti vajadzīgu darbu. Paldies!
Ar cieņu, Ieviņa Veinolde