PANSIJA


Mīlestība, iejūtība, labs vārds ir solis uz iespēju cilvēkam atplaukt un nejusties vientuļam.

23. martā Ģimenes krīzes centrā "Dzeguzīte" durvis vēra jauna struktūrvienība- Sociālā pansija.

Katram ir savs dzīves gājums un vissvarīgākā ir drošības sajūta, sajūta, ka esi kādam vajadzīgs. Pie mums klienti dzīvo mājīgās un labiekārtotās telpās, saņemot individuālu aprūpi. Ir izveidota plaša bibliotēka, klientiem ir iespēja skatīties iemīļotos televīzijas raidījumus, doties nelielās pastaigās un pavadīt savu laiku, nodarbojoties ar sev tīkamām nodarbēm..

Jau no pirmajām dienām mūsu Sociālajā pansijā mīt Marjana. Darbinieku jautājumam: "Kā jūties?" ikreiz seko viņas smaids, jo ne viss ir izsakāms vārdos. Savas izjūtas paužot, Marjana raksta: "Nevajag daudz, pavisam maz, tikai nieku, lai mirdzošs mirklis nestu prieku. Es "Dzeguzītē" nodzīvoju veselu mēnesi, tas ir pagājis kā viena diena manā mūžā. Jūtos kā Paradīzē. Tikai caur mīlestību lai visiem stipra veselība un izturība!"

Sociālās pansijas ikdiena rit savu gaitu. 2015. gada rudens mūs lutina, lietus nelīst, tāpēc pansijas iemītniekiem ir iespēja baudīt saulainās atvasaras dienas, brīvo laiku pavadot ārā. Iestādes iemītnieki kopj savu mājas teritoriju, grābjot lapas, novācot salnas skartās puķes.  
Gatavojoties ziemai, papildinām ziemas krājumus, griežot ābolus saldēšanai, kas vēlāk noderēs pašiem gardai maltītei.

Prieks ir izstarot un izdalīt, izdalīt to, kas mums pieder - doma vai sapnis un zināt, ka ir kāds, kas to saņem.

Svarīgākais, īpaši vecumdienās ir dvēseliskā sajūta, justies omulīgi un labi – justies kā mājās.

Sociālās pansijas darbinieki rūpējas par māju sajūtas radīšanu. Aktīva dalība ikdienas dzīvē un pasākumos ne tikai veicina draudzīgas atmosfēras veidošanos iestādē, tā arī būtiski uzlabo iemītnieku emocionālo stāvokli, palīdz adaptēties jaunajos apstākļos. Pansijas darbinieku uzdevums ir nodrošināt ne tikai aprūpi, bet arī sociālās aktivitātes, samērojot tās ar katra klienta individuālajām spējām, kā arī interesēm.

Lai padarītu interesantāku klientu ikdienu, cenšamies zīmēt, krāsot, minēt krustvārdu mīklas, regulāri apmeklēt trenažierus, speciālistu konsultācijas, organizēt tematiskas pēcpusdienas ar kaimiņiem vai savā starpā, uzkopt savu teritoriju, gatavot ziemas krājumus pašu vajadzībām.

Mums patīk uzņemt ciemiņus pie sevis, un arī mēs dodamies ciemos uz līdzīgām institūcijām. Kā tradīcija izveidojusies reizi mēnesī uzņemt lielus un mazus viesmāksliniekus ar koncertiem.

Paldies visiem, kas mūs atbalsta, jo tas dod spēku atkal jaunām idejām!

Laipni lūgti pie mums "Dzeguzītē"!

p1 p2 p3 p4 p5

p6 IMG 7803 IMG 7833 p11

p22 p33